Przepisy kulinarne Gotujemy z o2.pl

Dodaj swój przepis Znasz ciekawy przepis? Podziel się z nami!

Jak wybudować wędzak?

Cześć Wam wszystkim!
Tak. Nadszedł ten dzień w życiu mężczyzny... Trzeba postawiś murowany, ogrodowy wędzak.
Sporo już się naczytałem na ten temat - głównie świetnych przepisów - ale czy KTOŚ potrafi pomóc mi w ustaleniu jakie parametry techniczne powinien mieć DOBRY wędzak np.: długość paleniska, wysokość komina czy rozmieszczenie prętów...
pozdrawiam
Michał

Zgłoś 17.06.05 [12:13] r1michal

Odpowiedzi

Zgłoś 15.06.05 [19:27] r1.michal

Dzięki za odzew.
Odsyłacze są faktycznie solidne a informacje przydatne. Zagłębiam się w temat co raz bardziej...
Adres "wendlinydomowe" jest na prawdę super, dzięki.
Jeśli macie jakieś uwagi i porady wynikające z Waszego doświadczenia i nie stanowią tajemnicy to chętnie się z nimi zapoznam...
Pozdrawiam
Michał

Zgłoś 15.06.05 [23:38] boczek

Chef Paul
chyba trzeba nie mieć sumienia,żeby za takie bzdety jak tzw. plan budowy wędzarko grilla brać od przyszłych adeptów wędzenia 6.99 zł.

Zgłoś 16.06.05 [17:25] Cogito

r1michal i wszyscy zainteresowani budową wędzarki.
Sądzę, że na stronachwww.wedlinydomowe.pl oraz na forum czarnej oliwki - wyrób wędlin sposobem domowym jest bardzo dużo informacji na ten temat. Jeżeli ktoś poświęci trochę czasu (sporo) i przeczyta te teksty, to będzie mógł spokojnie zaprojektować i wykonać tego typu obiekt. Jeżeli natomiast chce to mieć \"od ręki\", to niech sobie kupi \"gotowca\" np. od Ch.Paula.

boczku, jeżeli to taki bzdet, to proszę podaj wszystkim szkice i specyfikację materiałową grillo-wędzarki. No i to powinno po wybudowaniu prawidłowo funkcjonować.

Dymowski Młodszy www.wedlinydomowe.pl Bezpieczne, sprawdzone przepisy oraz większość odpowiedzi na pytania dotyczące domowego wyrobu wędlin

Zgłoś 16.06.05 [22:31] Cogito

Maxell - miło mi, dziękuję za rację.

Ponownie r1michal i wszyscy zainteresowani budową wędzarki.
Pragnę dodać do mojej poprzedniej wypowiedzi, że na forumwww.wedlinydomowe.pl lub kuchnia.o2-wyrób wędlin sposobem domowym - zawsze możecie zadać pytanie na nurtujący was temat związany z budową wędzarki i zapewne uzyskacie tam odpowiedź i radę.
Uważam, że lektura postów na forum to potwierdzi. Wielu z kolegów ma własne doświadczenia oraz sporo nowatorskich rozwiązań technicznych związanych z budową wędzarki i zapewne chętnie się nimi podzielą. Zapraszam w imieniu kolegów i własnym.
Natomiast sprzedaż własnych opracowań projektowych nie jest moim zdaniem naganna. Jest alternatywą dla lubiących mieć \"jasno,szybko i już gotowe\" Przyjemności niestety kosztują.
W porównaniu do ceny projektu techn. domu jednorodzinnego (ok.1600 - 2000zł), te 6.99zł to naprawdę niewiele.
Pozdrawiam
Dymowski Młodszy www.wedlinydomowe.pl Bezpieczne, sprawdzone przepisy oraz większość odpowiedzi na pytania dotyczące domowego wyrobu wędlin

Zgłoś 16.06.05 [23:06] boczek

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.Jak na początku wszyscy z entuzjazmem sobie doradzali ,zupełnie darmo w najrozmaitszych sprawach, to aż miło było na was popatrzeć, naprawdę stworzyliście bractwo zadymiarzy. A dzisiaj co ? zżera was komercja. Za wspólny trud
tylko płacić ,płacić i jeszcze raz płacić. Gdzie wasze pierwotne ideały ?

Zgłoś 17.06.05 [12:13] Cogito

co na tym forum powiedziałem, to powiedziałem.
Jeszcze raz zapraszam w imieniu kolegów i swoim wszystkich zainteresowanych budową wędzarki i nie tylko, na forumwww.wedlinydomowe.pl lub kuchnia.o2. Tam wszystkie rady, odpowiedzi i podpowiedzi były, są i daj Boże będą nadal bezpłatne.

boczek jegomość/jejmość - przez ciebie przemawia czysta zazdrość, że na naszym forum/stronce tak ciekawie się dzieje i tworzy się środowisko ciekawych i fajnych ludzi o podobnych zainteresowaniach.
Odnoszę wrażenie, że ta zazdrość jest czytelna i okazywana przez różnych osobników przy różnych okazjach około naszego forum i naszej stronki od mniej więcej lutego tego roku. Jest to dobry sygnał, że jest czego zazdrościć, czyli nie jest źle.
Maxell, zgodnie ze starym przysłowiem: psy szczekają, karawana idzie dalej. Darz dym i do przodu.

Dymowski Młodszy www.wedlinydomowe.pl Bezpieczne, sprawdzone przepisy oraz większość odpowiedzi na pytania dotyczące domowego wyrobu wędlin