Przepisy kulinarne Gotujemy z o2.pl

Kurs Kuchni Wegetariańskiej

Już w tą sobote, 05.07 odbędzie się kurs kuchni wegetariańskiej dla osób aktywnych fizycznie - i nie tylko! info:
Większość z nas nie może sobie wyobrazić, aby dieta bezmięsna mogła zaspokoić zapotrzebowanie na składniki odżywcze osób , które żyją intensywnie, uprawiają sporty, są aktywne. Mięso kojarzone jest z siłą odżywczą wiec skąd ma ja brać ktoś, kto odżywia się zieleniną….?
Czas zerwać z tym stereotypem!
Stworzyliśmy nasz kurs, aby udowodnić, że dobrze zbilansowana dieta wegetariańska jest w stanie zaspokoić zapotrzebowanie na składniki pokarmowe nawet tak duże, jakim charakteryzują się zawodowi sportowcy.
Osoby aktywne fizyczne potrzebują większą ilość białka, które istotnie znajduje się w mięsie. Ale pełnowartościowe białko występuje także w nabiale, produktach strączkowych i przetworach. Do tego dochodzą obowiązkowo węglowodany, witaminy, wapń, żelazo.
Na naszym kursie omówimy sposoby najlepszej podaży białka w diecie wegetariańskiej. Pokażemy jak łączyć składniki tak ,aby stworzyć wysokowartościowy ale także, co niezwykle dla nas ważne, bardzo smaczny posiłek, jak komponować dania, aby uniknąć stosowania gotowych odżywek.
Na kursie przygotujemy smaczne dania i przekąski wegetariańskie, które przygotują nas do treningu, intensywnego i aktywnego spędzania czasu.
Pokażemy, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby nie jedząc mięsa móc intensywnie żyć i uprawiać różne sporty siłowe. A zmiana diety wyjdzie nam na pewno na zdrowie i wpłynie na osiągnięcia w wielu dziedzinach aktywnego życia.
Prowadzący: Krzysztof Derda

Zgłoś 03.07.14 [14:27] gość1