Przepisy kulinarne Gotujemy z o2.pl

swędzące palce u stóp

W wyniku długiego stania swędzą mnie potem strasznie palce u stóp.Co to może byc?

Zgłoś 28.04.06 [11:32] nusilka

Odpowiedzi

Zgłoś 26.04.06 [14:24] tolek2

pewnie grzybica , idz do lek . przepisze Ci maści i po krzyku!!!

Zgłoś 26.04.06 [17:36] nusilka

nic z tych rzeczy ,powierzchnię skóry mam zdrową.Jak mi nogi odpoczną po dłuższym staniu,wtedy swędzenie całkowicie ustępuje,dlatego wiem ,że ta dokuczliwośc jest powiązana z dłuższym staniem,dlatego zastanawiam się dlaczego nie bolą mnie wogóle nogi tylko występuje to piekielne swędzenie?

Zgłoś 26.04.06 [22:12] x

a może trzeba je myć

Zgłoś 26.04.06 [22:23] Agnes

Ja myslę ,że mimo co lepiej udać się do specjalisty, a jeżeli jest to coś poważnego? Lepiej nie zwlekaj!!!!! Pozdrawiam.

Zgłoś 28.04.06 [11:32] Evil_Princess

Hallo Nusilka,

Hallo Nusilka,

to nie jest grzybica, to sa po prostu zaburzenia krazenia... Przez dlugie stanie (zwlasza jesli nosisz wysokie obcasy) zastawki w zylach maja problemy z transportem krwi do gory, co objawia sie \'ciezkimi\' stopami i wlasnie tym typowym swedzeniem - a wlasciwie \'mrowieniem\' - w najnizszym punkcie systemu, czyli w palcach u stop.

Pomoc moga rajstopy/ponczochy kompresyjne, gimnastyka zyl (w dobrej ksiegarni powinnas znalezc literature na ten temat; znajdziesz tam na pewno takze cwiczenia, ktore mozesz wykonywac nawet w pracy), zmiana butow w ciagu dnia (raz wysokie, raz niskie), tzw. dynamiczne stanie (czesta zmniana pozycji), preparaty z ekstraktem kasztanowca (tabletki lub krem), masaze stop, itd., itd.

Pozdrawiam
Renee

It's better to reign in Hell than to serve in Heaven...